Cechy dobrych butów zimowych.

zimowe sportowe buty górskie

Wprawdzie zima już dawno się skończyła, ale nie oznacza to, że butów zimowych już nigdy nie będziemy mieli na własnych nogach. Buty zimowe to bez wątpienia ogromne wyzwanie. Muszą zapewnić ciepło, być wygodne i dobrze się prezentować. Zanim więc udamy się do sklepu, warto dowiedzieć się, na co zwracać uwagę podczas ich kupna. Dzisiaj w sklepach jest ich bowiem naprawdę szeroki wybór.

Zima to trudna pora roku, jeśli chodzi o buty. Na szczęście dzisiaj producenci doskonale wiedzą, jakimi cechami powinny odznaczać się zimowe buty. Liczba modeli, które idealnie sprawdzą się nawet w naprawdę wysokie mrozy, jest naprawdę ogromna. Buty na zimę kupić można nie tylko w sklepie stacjonarnym, ale również tym działającym w Internecie. Przykładem tego ostatniego jest sklep z obuwiem e – Sporting.

Materiał

Zimą na naszych chodnikach bardzo często leży śnieg. Nieraz zdarza się również tak, że codziennym spacerom czy wędrówce do pracy towarzyszą opady deszczu. To właśnie z tego powodu ważne jest, aby buty zimowe wykonane były z materiału odpornego na wilgoć. Oczywiście żadna tkanina nie cechuje się stu procentową nieprzemakalnością. Już jednak zaimpregnowana specjalnym środkiem może zagwarantować nam suche stopy przez kilka ładnych godzin. A to wtedy, kiedy na dworze pada deszcz lub śnieg i panuje mróz, to naprawdę dużo. Nie można zapominać także o tym, że zastosowana tkanina musi pozwalać skórze oddychać. Tylko bowiem wówczas stopy nie będą pokrywały się potem. Warto pamiętać, że wilgotne stopy to nie tylko ryzyko przeziębienia, ale również otarć i odparzeń, które na wilgotnej skórze pojawiają się o wiele szybciej.

Ocieplenie

Dobre buty zimowe to przede wszystkim buty ciepłe. Dlatego każdy, kto kupuje buty na zimę, powinien dokładnie sprawdzić, czy są one wewnątrz ocieplone. Gruba warstwa futerka sprawi, że w butach będzie nam ciepło nawet wówczas, kiedy na dworze będzie naprawdę zimno.

Rozmiar

Aby w butach zimowych było nam ciepło, należy zwrócić uwagę na ich rozmiar. Zaleca się kupienie butów zimowych nieco większych niż te, które nosimy na co dzień. Przede wszystkim dlatego, że kiedy w butach będzie nam ciasno, nasze stopy zmarzną błyskawicznie. Do tego często zimą zakładamy grubsze skarpetki, a buty kupujemy, mając na nogach te cienkie. Odrobinę większy rozmiar pozwoli mieć pewność, że buty będą leżały idealnie, nie będą cisnęły ani gniotły, a palce stóp zawsze będą mogły się poruszać.

dobre buty na zimę

Podeszwa

Zimą chodniki bardzo często pokrywają się warstwą lodu. W takich warunkach naprawdę nie jest trudno o przewrócenie się. Dlatego tak ważne jest, aby buty zimowe miały podeszwę wykonaną z materiałów, które nie ślizgają się. W takich butach będzie można poczuć się komfortowo, a jednocześnie bezpiecznie. Nie trzeba będzie obawiać się upadku, który przecież może skończyć się złamaniem ręki lub nogi. A takiej przygody nie chciałby bez wątpienia każdy użytkownik zimowych butów.

Zima to niezwykła pora roku. Zachwyca nas pięknymi krajobrazami: świat skąpany w śniegu wygląda magicznie. Duże mrozy, śnieg, lód – wszystko to sprawia, że podczas kupna butów na zimę należy zwracać szczególną uwagę na mnóstwo cech. Te najważniejsze udało się nam wymienić powyżej. Jeżeli tylko podczas zakupów będzie się o nich pamiętać, wybranie idealnych butów na zimę nie będzie trudne. Wygodne, komfortowe i ciepłe buty na zimę, które dodatkowo przykuwają uwagę swoim wyglądem, to pragnienie większości osób. Dzisiaj można je naprawdę łatwo spełnić.

Artykuł powstał we współpracy e-Sporting: http://e-sporting.pl.