Modne buty sportowe dla kobiet – jak dobrać obuwie do rodzaju aktywności fizycznej?

buty-sportowe-dla-kobiet

Sport i moda mogą iść w parze. Przekonuje się o tym coraz więcej kobiet, które podczas ćwiczeń fizycznych stawiają nie tylko na wygodę, ale także na atrakcyjny wygląd. Ile rodzajów aktywności, tyle rodzajów butów, a ile kobiet, tyle gustów. Jak zatem wybrać odpowiednie i modne buty sportowe i jak dopasować je do rodzaju wykonywanych ćwiczeń tak, aby czuć się swobodnie i iść z duchem czasu i panującej mody?

Sprawdź jak dobrać odpowiednie buty sportowe do rodzaju aktywności.

BUTY DO BIEGANIA to najczęściej poszukiwane obuwie sportowe dla kobiet, bo właśnie na jogging głównie stawiają Panie. Wybór jest w pierwszym momencie trudny – należy odpowiednio dobrać profil buta, w zależności od podłoża po którym będziemy biegać oraz dystansu, jaki codziennie zamierzamy pokonać. Wybór podeszwy – w zależności od tego czy będziemy biegać po chodniku, trawie czy bieżni – ma ogromne znaczenie, bo pozwala zachować komfort biegania, bez narażania się na nieprzyjemne odgniecenia.

BUTY DO TENISA ZIEMNEGO różnią się i wyglądem i strukturą. Tekstura podeszwy musi być bieżnikowana, by zapobiec poślizgowi na korcie, natomiast sama konstrukcja buta stabilna, ponieważ tenis ziemny to jeden z najbardziej kontuzjogennych sportów. W tym przypadku zatem wygodne buty, to bezpieczne buty.

BUTY TREKKINGOWE, czyli buty dla aktywnych kobiet. Przeznaczone są do wspinaczek górskich oraz wycieczek po grząskich i nierównych terenach. Są niesamowicie wytrzymałe, odporne na działanie czynników zewnętrznych, – wiatru, deszczu, wysokich oraz niskich temperatur. Skonstruowane tak, by przetrwać nawet najdalsze wędrówki. Jak się okazuje mogą być i wielofunkcyjne i bardzo modne, bo na stronie http://e-sporting.pl/produkty/pl/o na,39,5763 wybierając buty trekkingowe czeka na nas wiele modeli, w różnych kolorach, wzorach, z różnymi systemami zabezpieczania – wiązane lub na rzepy – oraz różnym stopniu wysokości cholewki.

BUTY TRENINGOWE czyli damskie buty sportowe przeznaczone głównie dla kobiet stawiających na aktywność ruchową typu aerobic czy fitness. Ich główną zaletą jest lekkość. Pozwala to na wykonywanie wielu ćwiczeń bez uczucia „ciężkości” na nogach, na co niejednokrotnie kobiety – już po zakończonych ćwiczeniach – narzekają. Zazwyczaj posiadają elastyczną podeszwę, ułatwiającą wykonywanie wielu gimnastycznych pozycji. Zabezpieczają staw skokowy przez urazami, wywołanymi nadmiernymi skrętami czy wyskokami.

BUTY ZIMOWE, a właściwie damskie buty sportowe dla kobiet lubiących aktywność fizyczną przy minusowych temperaturach. Dla producentów to nie lada wyzwanie, bo obuwie musi jednocześnie długo utrzymywać ciepło, a z drugiej strony pozwalać stopom – kolokwialnie mówiąc – „oddychać” .

BUTY UNIWERSALNE, dla kobiet niezdecydowanych, albo lubiący uprawiać wiele rodzajów aktywności fizycznej. To wygodne buty, nadające się zarówno do pieszych wycieczek i biegania na świeżym powietrzu, jak i ćwiczeń na sali. Nie są wyprofilowane pod kątem żadnej z dyscyplin, ale nie powodują także dyskomfortu podczas ruchu.

Buty przeznaczone do ćwiczeń nie muszą być zatem ani brzydkie, ani pozbawione wyrazu. Zwłaszcza jeśli modele są tworzone dla Pań – kobiety poszukują butów ładnych niezależnie od tego czy założą je do eleganckiej sukienki czy stroju do ćwiczeń. Na szczęście postęp umożliwia łączenie tego co wygodne, z tym co praktyczne i daje kobietom możliwość wyboru spośród kilkuset modeli, wzorów i kolorów oraz kilkunastu marek znajdujących się na stronie internetowej http://e-sporting.pl.