Najpopularniejsze modele butów trekkingowych.

buty trekkingowe - sporting

Jeśli lubisz chodzić po górach, to – niezależnie od pory roku – przyda Ci się odpowiednie obuwie. Buty z dobrze wyprofilowaną podeszwą, gwarantujące stabilność stopy na każdym podłożu, to także świetny pomysł dla osób, lubiących piesze wędrówki wśród leśnych ścieżek i parkowych alejek. Jakie modele butów trekkingowych są najmodniejsze? Które cieszą się największą popularnością, ze względu na trwałość i niezawodność?

Buty trekkingowe, stosowne do pory roku

Nie istnieją buty górskie, które byłyby na tyle uniwersalne, by z powodzeniem móc je nosić przez cały rok. Latem i jesienią przyda się obuwie lżejsze, pozwalające stopom oddychać i zapewniające odpowiednią przyczepność na suchym podłożu, takim jak żwir i piasek. Buty zimowe muszą z kolei skutecznie chronić przed niskimi temperaturami oraz gwarantować nieprzemakalność. Takie buty przydadzą się także wczesną wiosną, gdy śnieg topnieje i na szlakach można zastać błoto oraz kałuże. Popularne trapery występują w wielu różnych wzorach i fasonach: http://e-sporting.pl/produkty/pl/przeznaczenie/buty-trekkingowe,39,5945, więc każdy z pewnością znajdzie buty, dostosowane do swoich potrzeb i oczekiwań.

Buty trekkingowe wiodących marek

Wybierając się na wyprawę w góry, można oczywiście zdecydować się na tańsze obuwie, jednak to właśnie markowe buty trekkingowe zagwarantują nam stuprocentową wygodę oraz maksymalne bezpieczeństwo. Wśród miłośników górskich wędrówek najpopularniejsze są buty Merrell, zwłaszcza model Chameleon, który świetnie sprawdza się zarówno w niższych, jak i wyższych partiach gór. Oprócz tego, że buty te odznaczają się najwyższą jakością, są również bardzo modne. Na letnie wyprawy warto pokusić się o zakup butów Adidas Terrex Swift Solo, które są niezwykle lekkie, a jednocześnie odpowiednio stabilizują stopę, gwarantując bezpieczną wędrówkę. W przypadku butów zimowych, nie należy eksperymentować z mało znanymi producentami. Jedne z najbardziej solidnych i niezawodnych butów na rynku, idealnych na ekstremalne warunki pogodowe, produkuje firma MT TREK. Buty trekkingowe tej firmy to buty skórzane, dobrze ocieplone, z grubą podeszwą, dzięki której zyskujemy idealną przyczepność do podłoża oraz izolację od zimnej ziemi. Ceny takiego obuwia nie są najniższe, ale to klasyczne, zawsze modne, wygodne buty, które posłużą nam przez długie lata. Inną dobrą propozycją dla zimowych wędrowców, będą buty Columbia Bugaboot Original. Jeśli nie mamy pewności, czy buty, które sobie upatrzyliśmy, będą dla nas odpowiednie, warto zapoznać się z opiniami na forach internetowych, przeznaczonych dla miłośników górskich wypraw.

Najważniejsze cechy, jakie muszą posiadać buty trekkingowe

Wybór butów trekkingowych to nie tylko wybór odpowiedniej marki obuwia. Pamiętajmy, że piesze wycieczki trwają długo i odbywają się zwykle na terenach o zróżnicowanym ukształtowaniu. Dobre buty górskie zapewnią odpowiednią stabilizację stopy, odciążając stawy kolanowe. Buty nie mogą być ciężkie, ale jeśli będą zbyt lekkie, nie uchronią stóp przed ewentualnymi urazami – najlepiej wybrać model, posiadający specjalne wzmocnienia na palcach i na pięcie, wówczas nawet kopnięcie w wystający kamień nie skończy się dla nas źle. Ważne jest odpowiednie zapięcie butów – wiązanie powinno umożliwiać regulację szerokości buta na każdym jego odcinku. Zwróćmy uwagę na podeszwę, im lepiej wyprofilowana, tym większy komfort noszenia i lepsza przyczepność do podłoża. Dobre buty trekkingowe nie przepuszczają wody, a jednocześnie umożliwiają prawidłową wentylację stopy, odprowadzając na zewnątrz pot.

Najmodniejsze buty trekkingowe wiodących marek znajdziesz na http://e-sporting.pl/