Ecco

Historia firmy Ecco

Firma Ecco jest jeną z największych i najpopularniejszych marek na świecie. Została założona w 1963 roku w Bredebro w Danii. Założycielem był Karl Toosbuy, który do śmierci w roku 2004 pełnił funkcję prezesa. Obecnie właścicielką firmy jest córka i zięć o polsko brzmiącym nazwisku – Kasprzak. Od początku fabryka obuwia znakomicie funkcjonowała.

ecco logo

Już 3 lata po powstaniu eksportuje obuwie, w niewielkich jeszcze ilościach, do Szwecji, Norwegii i Finlandii. A w 1979 roku na eksport przeznacza już 55% swoich wyrobów. W 1970 produkcja wynosi 2800 par dziennie, a 12 lat później 3 miliony par rocznie. W tymże roku zatrudnia 500 pracowników, obecnie – 10 500 i wytwarza 12, 5 miliona butów rocznie. Firma z roku na rok coraz bardziej się rozrasta i rozwija. Najpierw powstaje wytwórnia cholewek w Brazylii, w 1982 roku zostaje podpisana umowa z międzynarodowym koncernem Achilles Corporation , w wyniku której rozpoczyna się produkcja obuwia na licencji ECCO w Japonii.

Szeroki asortyment butów Ecco

Buty Ecco są produkowane w kilku wersjach: biznesowej, sportowej oraz do noszenia na co dzień i outdoor do użytkowania w trudnych warunkach. Marka ta posiada również sandały, kozaczki zimowe i buty Ecco dla dzieci. Producenci Ecco tworzą buty, które są przede wszystkim wygodne, a to wszystko dzięki materiałom z jakich są wykonane. Dużą uwagę przy produkcji skupia się na podeszwie, która ma wbudowany amortyzator wstrząsów, odciążających pięty, kostki, kolana i biodra. But ten jest dopracowany w 100%, aby każdy klient był zadowolony.

Buty Ecco cieszą się dużym zainteresowaniem wśród wymagających konsumentów

Buty Ecco cieszą się dużym powodzeniem wśród zwykłych klientów ale również wśród ale rozmaitych sportowców oraz miłośników mody. Otrzymały nagrodę od magazynu „Glamour” oraz „Avanti”, buty te również dzięki swojej wygodzie zostały docenione przez magazyn „Podróże”.

buty ecco szeroki wybór

Widoczne jest duże zainteresowanie kolekcją dla dzieci. Ecco jako pierwsza firma nie zapomina o naszych pociechach i założyła sklep jedynie dla najmłodszych klientów ECCO Kids. Jest też prekursorem we wprowadzeniu skanera do pomiaru dziecięcych stóp.

ECCO Walkathon

Znakomitym pomysłem Karla Toosbuy’ego jest organizowanie akcji ECCO Walkathon – Spacer Ludzi Dobrej Woli, jest to akcja charytatywna, która służy pokazaniu jak aktywnie spędzać nasz czas. Polega to wszystko na tym, ze firma Ecco organizuje grupowy spacer o ustalonym miejscu i czasie, a następnie firma za każdego uczestnika wpłaca odpowiednią kwotę, w zależności od kilometrów jakie przebyli podczas spaceru. Spacer charytatywny zdobył popularność w krajach skandynawskich, w Japonii, Ameryce, Niemczech, a od trzech lat jest organizowany także w Polsce. Pozwala on na integrację wielu osób, ale głównie na promowanie firmy, co jest jak najbardziej znakomitym pomysłem, który trafia o dużej grupy obiorców.

Design butów Ecco

Buty Ecco cenią sobie klasyczny i elegancki wygląd, a jednocześnie zadbają o twoją wygodę i komfort. Dzięki ich systemom i wyglądowi zakochasz się w nich od pierwszego wejrzenia i nie będziesz chciał nigdy wymienić je na inna firmę. Buty Ecco są dla osób, które chcą wyglądać jak gwiazdy i modele z pierwszych stron gazet. Marka ta chce trafiać głównie do dorosłych i dojrzałych osób, których chcą wyglądać klasycznie, ale modnie i którzy chcą mieć buty najlepszej jakości. Każdy odnajdzie coś stosownego dla siebie wśród modeli butów Ecco, ponieważ mają klasę i za to są uwielbiane.

Systemy w butach Ecco

Buty Ecco zawierają Gore- Tex, który działa na zasadzie “systemu zaworowego”, a mianowicie zapobiega ona przedostawaniu się wody do wnętrza buta oraz pozwala membranie na odprowadzenie wilgoci stopy na zewnątrz buta. Buty Ecco zawierają GORE-Tex, dzięki któremu są stuprocentowo wodoodporne i sprawiają, że stopa nie poci się. Niezależne testy wykazały, że membrana ta zapewnia, że stopa w tym bucie oddycha bardziej niż w bucie z jakimkolwiek innym materiałem. Idealnym wyborem na lato są sandały Ecco, które zachwycają swoim wyglądem i niesamowitą wygodą. Są one wykonane z różnego rodzaju skór, jak np. ze skóry jaka, która ma unikatowy i niepowtarzalny wygląd w porównaniu do innych rodzajów, posiada naturalne właściwości skóry, buty te są bardzo wytrzymałe i starczają naprawdę na wiele lat. Są bardzo leciutkie, co sprawia, że nie czujesz ich na nodze i czujesz się bardzo komfortowo, a co najważniejsze dzięki ich wadze możesz schować je do plecaka i ruszyć w długa podróż. Firma Ecco produkuje modele na każą okazję i na każdą porę roku, każdy musi posiadać te buty jeżeli chce wygodnie przejść przez życie. Od butów zimowych, przez bardzo klasyczne buty na co dzień, do letnich i leciutkich sandałów.

BUTY ECCO BIOM TARRARIN 4

Buty dla kobiet, mężczyzn i dzieci, każdy znajdzie swój wymarzony model, który zachwyca kolorami i wyjątkowym designem. Jeżeli szukasz buta wysokiej jakości, a jednocześnie trendy i który posiada wiele systemów to właśnie but Ecco jest idealny dla ciebie!

Buty i obuwie sportowe