Puma

Historia marki Puma

Historia firmy Puma zaczyna się od dwóch braci, którzy mieszkali w niewielkim miasteczku Herzogenaura 20 kilometrów od Norymbergi. Na początku razem prowadzili firmę Gebrder Dassler Schuhfabrik, zajmując się produkcją butów sportowych. W 1948 roku każdy z postanowił założyć własną firmę, choć o tym samym profilu. Starszy brat to Adolf Dassler, który swoją firmę nazwał Adidas (to nazwa składająca się ze zdrobniałego imienia Adi oraz pierwszej sylaby nazwiska). Młodszy brat nazywał się Rudolf Dassler, którego firma początkowo nosiła nazwę Ruda, a którą dało połączenie pierwszych sylab imienia i nazwiska. Wkrótce zmienił nazwę na Puma.

logo puma

Znak firmowy to od 1979 roku szykująca się do skoku Puma. Już w tym samym roku co powstała Puma, firma wypuściła na rynek buty piłkarskie. Był to model Puma Super Atom. A w 1961 roku firma rozwinęła się tak, że eksportowała buty do Szwajcarii i Stanów Zjednoczonych.

Wybitni sportowcy, a promocja butów i odzieży Puma

Firma chciała się rozrastać i rozwijać dlatego zaprosiła do współpracy wybitnych sportowców, którym płaciła za eksponowanie tej marki na imprezach sportowych. Ten pomysł po raz pierwszy wprowadzono na olimpiadzie w Rzymie w 1960 roku. Reprezentantem firmy był niemiecki sprinter Armin Hary. Hary wygrał finałowy bieg w butach Pumy. Następny był Pele, który okazał się również znakomitym aktorem. Sytuacja miała miejsce na mistrzostwach świata w Meksyku w 1970 roku dosłownie na parę sekund przed zakończeniem finałowego meczu, gdy Pele poprosił sędziego o pozwolenie zawiązania butów. Wszystkie kamery telewizyjne skierowały swoją uwagę w kierunku sportowca, a mianowicie na jego buty. Wszyscy kibice na stadionie jak i przed telewizorami mieli okazję zobaczyć buty Puma. Nic dziwnego, że buty te od razu zwróciły uwagę wielu sportowców, którzy od razu je pokochali. Podobno Pele za tę inscenizację otrzymał od Pumy 120 tysięcy dolarów.

 

Wielu sportowców osiągało znakomite sukcesy właśnie w butach Puma. Byli to między innymi piłkarze: Euzebio ( zdobył tytuł piłkarza turnieju podczas mistrzostw świata w Anglii) i Maradona (w 1986 roku z reprezentacją Brazylii zdobył mistrzostwo świata).

Buty Puma i wybitni tenisiści

Wybitni tenisiści: Guillermo Vilas, Boris Becker grali na kortach w butach Pumy i dzięki nim zwyciężając w wielu turniejach. Sprinter Linford Christie ustanowił rekordy świata w biegu na 60 i 100 metrów, mając na nogach właśnie buty tej marki. A od 2000 roku Polska reprezentacja narodowa w piłce nożnej jest zaopatrywana w buty i akcesoria firmy Puma.

Puma to nie tylko buty sportowe

Buty Puma są kojarzone z obuwiem dla sportowców, jednak są cenione również w świecie mody. Buty sportowe Puma to buty przyszłości! Zawsze były na czasie są i będą! Buty sportowe Puma cieszą się dużą popularnością wśród kobiet, mężczyzn, młodzieży i dzieci, dzięki wspaniałemu wyglądowi, precyzyjności i wytrzymałości. Ulubionymi modelami, zwłaszcza mężczyzn, są buty z markami samochodów.

Najpopularniejsze modele butów Puma

Jednym z najbardziej cenionych i wybieranych jest Puma BMW Motorsport. Tą to modele bardzo subtelne i eleganckie, a świetna kolorystyka i trendowe zestawienie wzorów, sprawiają, że produkt jest godny polecenia. Firma Puma produkuje również fantastyczne obuwie, ubrania i akcesoria Ferrari. Wśród kobiet dużym powodzeniem cieszą się torebki, które zawsze są praktyczne a jednocześnie bardzo na czasie. Pasują do przeróżnych stylizacji. Od sportowych ubrań do galowych spódniczek i koszul. Istnieją duże torby dla kobiet zapracowanych, gdzie trzeba zmieścić zakupy albo dokumenty, ale również małe torebki na miasto, gdzie można zmieścić portfel i telefon komórkowy. Panowie głównie preferują buty ferrari, jednak dużym powodzeniem cieszą się również bluzy, koszulki czy kurtki.

Buty Puma – dlaczego są tak popularne?

Firma Puma tworzy nieprzeciętne buty i ubrania dla osób lubiących eksperymentować z modą. Dzięki różnorodności modeli każdy może znaleźć coś dla siebie. Buty Puma zapewnią ochronę twojej stopie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Są wykonane z najlepszych materiałów, abyś czuł się komfortowo, a twoja stopa nie pociła się. Buty tej marki pasują na każą okazję np. na wyjście na spacer, do kina, na spotkanie rodzinne czy do codziennych ćwiczeń. Buty Puma gwarantują wygodę, komfort i zabezpieczenie stopy przed urazami bez potrzeby rezygnowania z modnego wyglądu, który dla większości osób jest priorytetem jeżeli chodzi o zakup butów. Dlatego buty Puma są idealne dla osób lubiących wygodę jak i dla tych , którzy cenią sobie głównie wygląd i kolorystykę obuwia.

buty puma

Buty tej marki posiadają te dwie cechy w jednym modelu, dlatego do dziś są jedną z najbardziej znanych marek na świecie. Docenia to nasza polska gwiazda Candy Girl, która ma znakomite poczucie stylu, a buty i odzież Puma pomagają jej w skompletowaniu idealnej stylizacji na każdy dzień tygodnia. Buty Puma pomogą ci lśni jak gwiazda i czuć się po prostu modnie i wygodnie.

Buty i obuwie sportowe