Obuwie sportowe – fenomen butów New Balance

buty new balance 574 od sporting

Marka New Balance w szybkim tempie podbiła rynek sportowy na całym świecie, tworząc poważną konkurencję dla dotychczasowych sportowych gigantów – Nike, Pumy i Adidasa. Charakterystyczne “N” umieszczone po bocznych stronach obuwia na początku kojarzone było z marką Nike lub jej podróbką.

Wkrótce jednak obuwie sportowe New Balance mocno wkroczyło w świat sportu oraz miejski streetwear, pobijając ulice amerykańskich miast, a dzięki serialowi Dr House, w którym główny bohater często występował w butach tej firmy, stała się ona popularna na całym świecie. Buty New Balance chętnie nosił również twórca Apple – Steve Jobs.

Obuwie sportowe: fenomen marki New Balance

Buty New Balance zostały stworzone przez Williama Rileya, który wpadł na pomysł umieszczenia w podeszwie specjalnego łuku wspierającego – w ten sposób chciał pomóc osobom posiadającym problemy ze stopami. Na początku obuwie było chętnie noszone przez policjantów, którzy musieli spędzać wiele godzin na nogach. Buty spodobały się również biegaczom, gdyż już wtedy były bardzo wygodne. Pierwsze buty do biegania New Balance zostały wyprodukowane w 1939 roku. Wykonano je ze skóry kangura i sprzedawano za… 7 dolarów! Marka spodobała się osobom, które poszukiwały czegoś nowego i świeższego niż obuwie wiodących sportowych marek, takich jak Puma czy Adidas. Buty New Balance chętnie kupowane były również ze względu na niską cenę.

Reklama obuwia sportowego New Balance

Twórcy marki New Balance nie zainwestowali ogromnych pieniędzy w promocję i reklamę, wierząc, że dobry jakościowo produkt obroni się sam i nie potrzebuje dodatkowego rozgłosu. I nie pomylili się. Obuwie zdobyło ogromną popularność niejako “z polecenia”.

Zadowoleni użytkownicy butów New Balance chętnie zachwalali zalety marki na forach internetowych i portalach społecznościowych. I tak, w szybkim tempie, promocja nakręciła się sama. Firma nie poszła również śladami konkurencji i nie rozpoczęła współpracy z żadną gwiazdą sportu lub kina. Nie było reklam w telewizji, ani w gazetach. Marka New Balance zawdzięcza swój sukces tylko i wyłącznie zadowolonym użytkownikom. Jest symbolem nowoczesności i niezależności, dlatego jest tak chętnie wybierana przez młodzież. Sportowa elegancja obuwia sprawia, że buty są ponadczasowe i uniwersalne.

Obuwie sportowe New Balance – budowa i charakterystyka

Nie każdy wie, że nr modelu marki New Balance zależy od jego ceny, np. NB990 oznacza, że buty kosztują 99 dolarów. Obuwie inspirowane jest latami 80. oraz stylem vintage i powstaje nie tylko dla sportowców, lecz także dla kobiet i mężczyzn zupełnie niezwiązanych z żadną dyscypliną sportową. Posiada również unikalne modele dla dzieci. Marka New Balance skupia się na komforcie, który każdy powinien odczuwać podczas chodzenia. Wśród klasycznych modeli o stonowanych kolorach lub tych o neonowych barwach i pstrokatym wzornictwie – każdy znajdzie coś dla siebie. New Balance jest obuwiem bardzo uniwersalnym. Kobiety mogą nosić je zarówno do spodni, jak i różnego rodzaju sukienek i spódnic. To synonim nowoczesności i swobodnego, luźnego stylu. W butach New Balance z pewnością każdy wyróżni się na ulicy.