Sportowe buty dla dzieci – bezpieczeństwo i wygoda, czy podążanie za modą?

sportowe buty dla dzieci

Małe dziecko, które stawia pierwsze kroki, czuje się jeszcze niepewnie na swoich nóżkach i potrzebuje wsparcia i stabilizacji, które zapewnią mu bezpieczeństwo i wygodę. Później, gdy malec opanuje już trudną sztukę chodzenia, odkrywa nieograniczone możliwości swoich małych stópek – kilkuletnie brzdące są wyjątkowo aktywne, potrafią skakać, biegać i dokazywać przez cały dzień! W tym czasie potrzebują wygodnego obuwia, które zapewni im wysoki komfort użytkowania i umożliwi długie zabawy na świeżym powietrzu. Jakie buty dla dziecka wybrać? Czy kupując maluchowi buty sportowe, koniecznie trzeba decydować się na markowe modele? A może to tylko wymysł współczesności, podążającej za modą i przejaw snobizmu?

Sportowe buty dla dzieci: tanie modele kontra markowe obuwie

Ci, którzy twierdzą, że buty dziecięce można kupować tanio, będą za swój główny argument uważać fakt, iż mała stopa rośnie w zastraszającym tempie, zatem sneakersy znanych marek są w tym wypadku rozwiązaniem zupełnie nieekonomicznym. Wystarczy jednak zastanowić się, dlaczego tanie obuwie z bazaru ma niską cenę i czym różni się od markowego obuwia sportowego. Tańsze buty to zazwyczaj buty gorzej dopasowane, wykonane z kiepskiej jakości materiałów, niezbyt trwałe. Nabywając sportowe buty dla dzieci z mniej znanej firmy rzeczywiście można zaoszczędzić, ale oszczędność jest tylko pozorna, bowiem lichej jakości obuwie nie wytrzyma więcej, niż jeden sezon. A jakie zalety niosą z sobą dziecięce buty sportowe znanych firm? Przede wszystkim jest to obuwie najwyższej jakości, wykonane z zastosowaniem nowoczesnych technologii i przy użyciu dobrych jakościowo, trwałych, a przede wszystkim przyjaznych skórze dziecka, materiałów. Zastosowane w butach marek Adidas, Nike, czy New Balance tworzywa syntetyczne, materiały tekstylne i wewnętrzne wkładki pozwalają skórze oddychać, nie pozwalają na przepocenie małych stóp, a więc i zapobiegają powstawaniu bolesnych otarć i odcisków. Dodatkową zaletą markowego obuwia dla dzieci jest to, że sneakersy, a także klapki dziecięce i sandały dziecięce posiadają ergonomiczny kształt – zostały stworzone z myślą o najmłodszych i działają w ten sposób, że z jednej strony gwarantują malcowi pełną swobodę ruchów, z drugiej jednak strony stabilizują stopę i zapewniają pewny, pozbawiony chwiejności krok. Nie sposób nie wspomnieć o podeszwie, jaką odznaczają się dziecięce buty sportowe znanych marek. Podeszwa jest wykonana z odpowiedniej twardości tworzywa, zapewnia dziecku prawidłową amortyzację oraz optymalną przyczepność do podłoża.

Z myślą o potrzebach najmłodszych

Ergonomia, wygoda i bezpieczeństwo to nie jedyne cechy, jakie posiadają sportowe buty dla dzieci. Bogactwo wzorów i kolorów zachwyci każdego malucha: http://e-sporting.pl/produkty/pl/dziecko,39,5765 . Dzięki zróżnicowanym propozycjom producentów, możesz kupić dziecku buty, które spodobają się i jemu i Tobie. Piękne i funkcjonalne obuwie jeszcze bardziej motywuje dziecko do aktywności na świeżym powietrzu! Jest to niezwykle istotne w czasach, gdy wiele maluchów zbyt długo przesiaduje przed telewizorem, czy komputerem. Obecnie możesz zapewnić wygodę swojemu dziecku o każdej porze roku, w każdą pogodę. Na wiosenne spacery idealne będą tradycyjne sportowe buty dla dzieci, wiązane lub zapinane na rzepy. W upalne, letnie dni, świetnie sprawdzą się zabudowane sandały sportowe lub klapki dziecięce. W deszczową pogodę możesz założyć dziecku barwne kalosze Crocs, a zimą wybierz ciepłe i komfortowe buty trekkingowe lub niezawodne śniegowce.

Na http://e-sporting.pl/ znajdziesz najlepsze buty sportowe, nie tylko dla dziecka, ale dla całej rodziny!