New Balance

Historia marki New Balance

105 lat minęło odkąd młody, bo 33- letni emigrant z Anglii, Wiliam J. Riley wynalazł łuk podtrzymujący bolącą stopę. Swój wynalazek zastosował w obuwiu, co natychmiast podwyższyło komfort i wygodę użytkowania butów. Pierwszą grupą, do którego trafiało to unowocześnione obuwie byli początkowo policjanci i inne grupy zawodowe, które w pracy spędzały wiele godzin chodząc lub stojąc. Powodzenie dystrybucji zapewniał sprzedawca Artur Hall. Działo się to w Cambridge w stanie Massachusetts.

logo new balance

Przez 33 lata firma dobrze prosperowała, utrzymując względną równowagę. Wszystko uległo zmianie w roku 1939. Wiliam J. Rile zaprojektował buty do biegania. Sprzedał 6 par butów za 7 dolarów do tutejszego klubu sportowego. Firmie dużo pomogło, że pobiegł w nich najlepszy biegacz klubu podczas Reddisdch Race In Jamaica Plain. Historia nie zapisała, czy został zwycięzcą.

Niekonwencjonalne podejście do butów New Balance

W 1954 roku firma New Balance trafiła w ręce córki Rile’a, Eleonory i jej męża Paula Kidda. Jej głównym sukcesem była produkcja butów do biegania o nazwie Tracster. Na pierwszy rzut oka to nic wyjątkowego, gdyby nie to że produkcja dotyczyła butów o różniej szerokości. Oczywistością jest że stopa każdego człowieka różni się szerokością, ale nikt wcześniej nie wpadł na to, aby wyprodukować takiego rodzaju buty. Buty okazały się fantastycznym pomysłem. Był na nie duży popyt nie tylko wśród biegaczy, ale i zwykłych użytkowników, których cieszył fakt, że kupią buty które w końcu będą w 100% wygodne. Firma mogła rozwinąć skrzydła i zdobyć ogromną popularność na świecie.

sklep new balance

W roku 1972 nastąpiła zmiana właściciela New Balance. Nabywca, Jim Davis nadal utrzymywał wysoki poziom firmy. Sukcesem można nazwać, gdy w 1976 roku buty New Balance o mało wyróżniającej nazwie „320” otrzymały od bardzo cenionego pisma „Runner’s Word” tytuł najlepszych butów dla biegaczy. Dodatkowym plusem była coraz to częstsza moda na bieganie i jogging, co umożliwiło New Balance szybki rozwój. 6 lat później dochody ze sprzedaży butów wzrosły do 60 milionów dolarów, kolejne buty do biegania, które cieszyły się ogromnym powodzeniem w sprzedaży miały nazwę „990”, a kosztowały bardzo dużo, bo aż 100 dolarów za parę.

Przełom w historii butów New Balance

Ważną dla firmy datą był rok 2005. Okazało się, że New Balance sprzedał na rynku amerykańskim więcej butów niż inni renomowani producenci, a do swoich reklam nie zapraszał piosenkarzy, aktorów ani żadnych znanych sportowców. Firma uważała, że tego nie potrzebują, ponieważ dzięki jakości swoich produktów potrafią sami się wypromować. Zamiast przeznaczać pieniądze na opłacanie gwiazd, woli inwestować w badania nad nowymi technologiami. Buty New Balance do biegania są po prostu najlepsze, a firma ciągle utrzymuje równowagę i stawia coraz to wyżej poprzeczkę.

Kolorystyka butów New Balance

Buty New Balance posiadają najwięcej kolorów i wzorów spośród wszystkich firm. Mają niesamowity design, dzięki któremu wyróżniają się na światowym rynku. Są unikatowe i mają wszystko czego potrzeba zwykłemu użytkownikowi. Główną zaletą jest ich wygląd, a mianowicie ich neonowe kolory, obok których nie da się przejść obojętnie. Uwielbiane przez dzisiejsza młodzież, która dokładnie śledzi światowe trendy.

buty new balance

New Balance łączy neonowe kolory z drapieżnymi wzorami co sprawia, że buty są jeszcze bardziej hipsterskie. Im więcej wzorów i kolorów tym bardziej są rozchwytywane, ponieważ młodzież chce wyglądać unikatowo, a stonowane kolory pozostawia osobą dorosłym, które chcą po prostu wyglądać modnie.

Sławni ludzie w butach New Balanace

Obuwie to inspirowane jest modą vintage i latami 80. I 90., a jednymi z najmodniejszych są buty sportowe New Balance 998. Dla osób mniej odważnych, które wolą klasykę poleca się model-410, klasyczny but bez żadnych udziwnień i jeden z najtańszych. Nosili je np. Steve Jobs czy Dr House, czyli ludzie bardzo popularni w światowym showbiznesie. Jednak jeśli nie chcesz być szarą myszką, natomiast osobą oryginalną to buty New Balance 574 są wprost idealne. Obuwie New Balance 574 jest wyższe i szersze co sprawia, że wyglądają bardzo kultowo i na czasie. Istnieje dużo innym modeli tj. 420, 430, 850, 373, które również zachwycają swoją oryginalnością i nietypowym wyglądem.

Jeżeli szukasz butów do joggingu, tenisa, fitness’u, biegania, boksu czy innych rodzajów sportów to zdecydowanie wybierz buty sportowe New Balance, ich wykonanie sprawia, że będziesz czuł się w nich bezpiecznie, komfortowo i jednocześnie modnie. New Balance tworzy również buty z różnymi technologiami, co sprawia że czujesz się stabilnie, a noga się nie poci. Buty tej marki pojawiają się codziennie w różnych magazynach modowych. A to chyba coś znaczy, prawda? Są wprost uwielbiane przez światowe gwiazdy zagraniczne i polskie. Noszą je celebryci uważani za ikony mody np. Rihanna czy Fergie, lub Anna Mucha i Natalia Siwiec. Łącz je z różnymi stylizacjami, a na pewno będziesz wyglądać znakomicie!

Buty i obuwie sportowe