Vans

Historia butów Vans – jak to się zaczęło?

Wszystko zaczęło, jak zazwyczaj, w Stanach Zjednoczonych. Pierwszy sklep, który był początkiem historii produktów spod znaku Vans został otwarty dokładnie 13 marca 1966 roku. Twórcą był Paul Van Doren oraz trzech jego wspólników, kolejno: Jim Van Doren, Gordy Lee i Serge D’Elia. Wszystko zaczęło się w słonecznej Kalifornii, gdzie już wkrótce miał nastąpić prawdziwy rozwój firmy. Co ciekawe, pierwszy sklep założony dokładnie w miejscowości Anaheim, jeszcze nie nosił takiej nazwy. Co jeszcze ciekawsze, Van Doren Rubber Company, bo taką się nazywał debiutancki punkt sprzedaży, produkował buty na miejscu, na które po zamówieniu trzeba było czekać jak u samochodowego mechanika. Już wkrótce buty Vansa były tak popularne, że znała je cała Kalifornia. Pod koniec lat siedemdziesiątych był to znak rozpoznawalny dla skejterów, którzy wprost uwielbiali tą matkę dzięki oryginalnemu wyglądowi i podeszwie, która idealnie przyczepiała się o deskorolki.

logo vans

Początek lat osiemdziesiątych był dla firmy wielką zagadką, ponieważ marka Vans wtedy miała dni szczytu jak również załamania. Dzięki dealerom, marka stawała się coraz bardziej popularna i zaczęła ostro konkurować z największymi firmami na rynku, produkując obuwie świetnie nadające się do koszykówki, baseballu czy wrestlingu. W 1982 roku legendarny już dziś aktor Sean Penn wystąpił w butach Vansa w filmieFast Times at Ridgemont High, co przyniosło im ogromną sławę i rozpoznawalność. Niestety był też czas, że przez rywalizację z tak znaczącymi markami, firma była bliska bankructwa. Na szczęście, dzięki przychylności banków udało się ominąć kłopoty z pieniędzmi. Lata dziewięćdziesiąte przynoszą wejście na nowojorską giełdę oraz produkcję butów już poza granicami Stanów Zjednoczonych. Od 1997 roku Vans zaczyza angażować się organizację różnych zawodów sportowych, które staja się bardzo popularne. Ich działalność skupia się przede wszystkim na sportach bardziej wyczynowych, takich jak surfing, snowboarding, BMX czy nawet motocross.

vans buty i trampki

W roku 2000 firma sprzedaje prawa telewizyjne do transmisji z wspomnianych zawodów pod nazwą Vans Triple Crown. To wszystko coraz bardzie motywuje i napędza markę o podejmowania kolejnych decyzji i projektowania coraz to nowych modeli. To wszystko sprawia, że dziś możemy mówić o firmie kompletnej, który świetnie radzi sobie na każdym polu. Co ciekawe, z marką współpracują jedni z najlepszych projektantów mody, z Wielkiej Brytanii czy Stanów Zjednoczonych. Bardzo fają opcją jest również możliwość samodzielnego zaprojektowania obuwia idealnego dla siebie. Dziś możemy mówić nie tylko o butach, dostępne są również atrakcyjne czapki, spodnie, koszulki czy bluzy Vans.

Buty Vans i odzież – kto uwielbia tą markę?

Obecnie ich produkty trafiają głównie do młodzieży, która bardzo je polubiła i nie wyobraża sobie bez nich codziennej stylizacji. Kiedyś słynęli z nich głównie skejterzy. Nadal cieszą się dużym powodzeniem wśród tej grupy, ale nie tylko. Pokochali je nastolatkowie z różnych subkultur. Co chwile można je zauważyć na nogach ludzi, gdziekolwiek się znajdujesz, czy to w kinie, w galerii czy na ulicy. Vansy są po prostu rozchwytywane i każdy chce je mieć w swojej garderobie. Są bardzo wygodne a jednocześnie wyglądają stylowo. Chłopcy jak i dziewczyny preferują je do obcisłych spodni, a dzięki ich wysokiej podeszwie noga wygląda szczuplej. Wybierajcie je na lato, bo dzięki swoim rozmaitym kolorom będą fantastycznie wyglądać do opalonych nóg.

vans trampki

Dziewczyny, łączcie je ze spódniczkami i sukienkami , a twój wakacyjny look będzie zawsze wyglądał czadowo, a ty będziesz mogła poczuć się kobieco.

Najpopularniejsze modele butów Vans

Buty Vans jak wszystkie marki mają swoje modele, które wyróżniają je spośród firm na rynku obuwniczym. Jedną z nich jest np. Authentic Platform, jest to model na bardzo wysokiej podeszwie, głównie polecany osobom niskim, które chcą optycznie wydłużyć swoje nogi. Występuje również model Authentic Lo Pro, które natomiast posiadają podeszwę niską, są one zgrabniejsze i bardziej kobiece. Wyglądają bardzo elegancko gdy skomponujesz je z koszulą lub galową sukienką. Najmniej popularnym, ale nie mniej modnym i stylowym butem jest Vans Slip- On.

vans slip on

Ten model zaczął już podbijać większe miasta i już można go spotkać na wystawach sklepowych a nawet na nogach znanych gwiazd. Ten model nie posiada sznurówek, zakłada się go jedynie przez wsunięcie stopy o środka, dlatego właśnie on jest najczęściej wybieranym modelem na lato. Większość osób chce uniknąć wiązania sznurówek, które potem często się rozwiązują, a dzięki butowi Vans Slip- On o nic nie będziesz musiał się martwić. Te fantastyczne buty non stop pojawiają się na blogach modowych, jak również na uroczystych galach czy planach filmowych. Uwielbiają je tancerze, piosenkarze i aktorzy, jak np. Rihanna, która wyznacza trendy na całym świecie. Chyba nikt nie chce zostać w tyle, natomiast każdy chce dobrze i modnie wyglądać. Dobierz swój model trampek Vans do swojego stylu a będziesz lśnić jak nie jedna gwiazda.

Buty i obuwie sportowe