Obuwie sportowe – jak rozpoznać oryginalne modele?

buty adidas

Kupując obuwie bezpośrednio od producenta możesz mieć pewność, że są to buty oryginalne. Co w przypadku, gdy zakupu dokonujemy przez internet i nie mamy pewności skąd pochodzi towar? Sprawdź, jak odróżnić oryginalne markowe obuwie od podróbek i nie daj się oszukać!

Obuwie sportowe New Balance

Oryginalne buty marki New Balance są wykonywane z ogromną precyzją. Szwy są prosto prowadzone, nic nie odstaje i nic się nie pruje. Należy zwrócić szczególną uwagę na napis umieszczony z tyłu, ponieważ zdarza się, że głosi on np. “New Bolance” lub jest nierówny i mało widoczny. Numer modelu obuwia powinien znajdować się na języku. Upewnij się, czy model, który zamierzasz kupić w ogóle powstał. Możesz to zrobić wchodząc na oficjalną stronę producenta. Zwróć uwagę również na podeszwę – powinna być solidnie wykonana i dobrze sklejona. Klej nie może wyciekać i być widoczny na materiale. Pudełko również jest istotne, gdyż posiada szczegółowe dane dotyczące danego modelu buta, ale nie sugeruj się tylko pudełkiem, gdyż mogło zostać wymienione.

Czy Twoje trampki Conversy są oryginalne?

Pierwsze podejrzenia powinna wzbudzać niska cena. Trampki marki Converse charakteryzują się dość wysoką ceną w stosunku do innych trampek.  Wysoka cena przekłada się jednak na doskonałą jakość wykonania z materiałów najwyższej klasy. Jeśli więc koszt obuwia jest podejrzanie niski – nie ryzykuj, to może być podróbka.

vans bmx

Logo “All Star” powinno znajdować się przy pięcie lub na języku. W środku buta również musi znajdować się napis Converse. Logo musi być wyraźne, dla pewności porównaj je w internecie na oficjalnej stronie producenta lub zaufanym sklepie internetowym. Oryginalne logo Converse posiada:

  • napis Converse All Star
  • gwiazdkę
  • podpis Chucka Taylora

Jeśli brakuje któregokolwiek z tych elementów oznacza to, że buty nie są oryginalne. Zwróć uwagę na pudełko. Powinno zawierać naklejki Converse i być owinięte papierem z logo firmy. Szwy oryginalnych Conversów wyglądają schludnie i są odpowiednio zabezpieczone.

Obuwie sportowe – jak odróżnić oryginalne buty Adidas od podróbek?

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę jest logo. Logo firmy Adidas składa się z nazwy firmy oraz charakterystycznych trzech pasków. Niektóre podróbki butów tej marki tylko nieznacznie zmieniają nazwę, czego niewprawione oko może nie zauważyć. I tak powstało już wiele butów marki “Adidos”, czy “Abdidas”. Napis jest wykonany tą samą czcionką więc bardzo łatwo o pomyłkę. Przed kupnem obuwia koniecznie sprawdź, czy dany model faktycznie powstał. Wystarczy, że wpiszesz w dowolną wyszukiwarkę nr seryjny modelu. Dzięki temu będziesz miał 100% pewności, czy obuwie jest oryginalne.

Obuwie sportowe Puma – nie daj się zwieść, sprawdź oryginalność swojego obuwia!

Wszystkie produkty marki Puma są oznaczane specjalnym malutkim hologramem, który umieszczony jest na metce. Producenci nieoryginalnego obuwia z reguły pomijają ten element, gdyż po pierwsze, jest on ciężki do podrobienia, a po drugie, nie wszyscy wiedzą o jego istnieniu. Puma również posiada numer seryjny każdego produktu, który z łatwością możemy wpisać w wyszukiwarkę. Podeszwa oryginalnych butów Puma jest starannie przyklejona, a szwy prowadzone równo.

właściwy dobór obuwia

By uniknąć nieprzyjemności związanych z kupnem przez internet nieoryginalnych butów konkretnych marek, kupuj obuwie tylko w zaufanych sklepach internetowych, które cieszą się dobrą opinią wśród swoich klientów. Oryginalne modele butów marki Puma, Adidas, Converse oraz New Balance możesz znaleźć w naszym  sklepie e-SPORTING.pl.