Sportowy szyk w trampkach Converse.

buty converse - sporting wałbrzych

Sportowe obuwie już od kilku sezonów powraca na salony. Okazuje się nagle, że moda ulicy ma wpływ na światowe wybiegi. Z tego względu już od kilku lat widzimy wielki powrót sportowego obuwia. Nieodłączny element początku lat dziewięćdziesiątych, na początku XXI wieku znudził się klientom i poszedł w odstawkę. Dziś sportowe buty znów królują na salonach i na ulicach.

Trampki

Sportowe sznurowane obuwie na podeszwie z gumy, oto czym są tak dzisiaj popularne buty. Wcześniej kojarzone z salą gimnastyczną, dziś znane blogerki i fashionistki nie ściągają  ich z nóg. Historia tych butów sięga butów treningowych dla amerykańskiej armii, jednak największą popularność zyskały na nogach punków i gwiazd rocka. Były swoistym wyrazem buntowniczego stylu. Dziś, nie tylko słuchający rocka i metalu lubują się w tym obuwiu.

Kultowe Conversy

Najbardziej znana firma produkująca trampki od lat jest Converse. W ich ofercie znajdziemy krótkie trampki, jak i takie za kostkę. Modele są niezmienne od lat, jednak buty te wyróżnia prostota oraz solidna jakość wykonania. Co ważne, kultowe modele znajdziemy w wielu kolorach a także wzorach. Firma co roku wypuszcza nowe, ciekawe wzory. Docenia także inwencję twórczą swoich klientów, ponieważ w reklamach wykorzystuje upiększone, a może zniszczone przez właścicieli malunkami buty. Co jeszcze wyróżnia tą markę? Ich buty są uniwersalne i sprawdzają się dla każdego i do każdej stylizacji. Do garnituru, letniej sukienki, na koncert czy na co dzień? Te buty będą odpowiednie na wszystkie te okazje.

trampki converse - sporting wałbrzych

Koturny

Tak zwane Sneaker High, czyli trampki na koturnie, także świecą swoje triumfy. Można je spotkać na pokazach mody, ale również na nogach zwykłej dziewczyny. Ważne jest jedno – albo się je kocha albo nienawidzi. Łączą w sobie sport i elegancję, a co ważne dodają parę centymetrów i taki efekt można uzyskać w sportowym obuwiu. Modele takie znajdziemy w ofercie firmy Adidas. Reklamują i projektują je gwiazdy takie jak Selena Gomez – jest to model Adidas Wedge Selena Gomez.

Wysokie trampki

W przypadku mężczyzn przykładem są wysokie trampki, które sięgają za kostkę. Inspiracją takich modeli jest amerykański styl raperów. Przykładem mogą być te buty Adidas, a także ten model z zapięciem na rzepy. Często na co dzień noszą je znani sportowcy lub celebryci. Buty te dodają całej stylizacji pewnej nonszalancji i pazura. Oczywiście chętnie są również noszone przez raperów, idealnie komponują się z ich stylem.

Najnowsza moda

Ostatnio najbardziej gorącym rodzajem trampek jest Adidas Stan Smith. Z czego wynika ich popularność? Nawiązują swoja stylistyką do butów z lat dziewięćdziesiątych do skateowskiego stylu, oprócz tego charakteryzuje je prostota i schludny styl. Dzięki temu nadają się dla wielu różnych osób i mogą stanowić uzupełnienie wielu różnych strojów – eleganckich, sportowych a także tych na każdy dzień. Model ten powrócił, ponieważ był już produkowany w latach siedemdziesiątych jako obuwie dla tenisistów. Wystąpił w nich tenisista Stan Smith, która sam się śmieje, że ludzie nie wiedzą, czy pierwszy był but czy on. Jednak ten fason zdobył wielką popularność przede wszystkim poza kortami. Zyskał nowe życie dzięki temu, że nosili go znani raperzy jak Jay-Z czy piosenkarze jak Usher. Ten model stał się symbolem pewnego stylu życia i przez to klienci kupują ten produkt.

Czy moda na trampki i różne ich odmiany przeminie? Raczej nie musimy się o to martwić. Warto mieć zawsze choć jedną parę w szafie. Nie musi to od razu oznaczać, że jesteśmy punkami lub raperami. Trampki to przede wszystkim wygoda, ale także nieprzemijający trend, który pozostanie w modzie przez jeszcze wiele lat. Jest to więc dobra inwestycja na lata.

Różne rodzaje trampek można znaleźć na stronie http://e-sporting.pl/